plywaniesynchroniczne.pl

Wielkie emocje w spotkaniu drużyny Chorwacji z narodową reprezentacją Brazylii - rozstrzygnęły karne!

Wielkie emocje w spotkaniu drużyny Chorwacji z narodową reprezentacją Brazylii - rozstrzygnęły karne!

06.08.2023, 16:27

Drużyna narodowa Chorwacji zagra w półfinale - o końcowym wyniku zadecydowały karne Narodowa reprezentacja Chorwacji zagra w 1/2 finału - zdecydował konkurs jedenastek!

Mistrzostwa świata, które są rozgrywane aktualnie w Katarze małymi krokami zbliżają się do końca. Ćwierćfinałowe pojedynki, których triumfatorzy zagrają w 1/2 finału światowych mistrzostw były rozgrywane w miniony weekend. Wielu piłkarskich sympatyków musiało już pogodzić się z tym, że ich reprezentacja narodowa musiała pożegnać się z szansami na zdobycie mistrzostwa świata. Pozostaje jednak oglądać mistrzostwa świata do ostatniej minuty i czekać na finałowe rozstrzygnięcia a także fascynować się fantastycznymi bramkami. Nie podlega wątpliwości fakt, iż drużyna narodowa Brazylii była jednym z kandydatów do zdobycia tytułu mistrzowskiego. Mogło się wydawać, iż wszystko zmierza w dobrym kierunku po wygranej z drużyną Korei Południowej, jednakże wówczas nadszedł czas meczu z narodową kadrą Chorwacji. Piłkarze reprezentacji narodowej Chorwacji zafundowali niesamowicie trudne warunki dla reprezentacji narodowej Brazylii w trakcie meczu.

Drużyna Brazylii od pierwszych minut pojedynku miała kłopot z kończeniem ofensywnej akcji celnym uderzeniem na bramkę. Zawodnicy Chorwacji świetnie grali w defensywie, jednak od czasu do czasu potrafili zaskoczyć składnymi akcjami w ofensywie. Sędzia tego pojedynku nie mógł postąpić inaczej i po 90 minutach gry był zmuszony zaprosić graczy obu drużyn na dogrywkę. Piłkarscy sympatycy obecni na obiekcie mogli być zadowoleni z przebiegu spotkania. Brazylijska reprezentacja narodowa wyszła na prowadzenie w efekcie trafienia Neymara Jr pod koniec pierwszej połowy. Mogło się wówczas wydawać, że jest już po wszystkim i fani Canarinhos mogą rezerwować bilety na pojedynek 1/2 finału. Jednak w drugiej połowie dogrywki cztery minuty przed ostatnim gwizdkiem do bramki trafili zawodnicy narodowej reprezentacji Chorwacji, doprowadzając w ten sposób do rzutów karnych. Zespół narodowy Chorwacji ma spore doświadczenie w egzekwowaniu jedenastek i w tym przypadku było to doskonale widoczne. Zawodnikom kadry narodowej Brazylii zabrakło precyzji podczas wykonywania rzutów karnych, a dzięki temu golkiper reprezentacji narodowej Chorwacji bez trudu kilka wybronił. Z kolei Chorwacja nie chybiła ani razu i w taki sposób zapewniła sobie kwalifikację do 1/2 finału mundialu w Katarze. Mocna narodowa reprezentacja Argentyny, która w pojedynku ćwierćfinałowym ograła również po serii rzutów karnych reprezentację narodową Holandii będzie oponentem kadry narodowej Chorwacji w meczu półfinałowym.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij