plywaniesynchroniczne.pl

Jakie funkcje pełni dno miednicy?

Jakie funkcje pełni dno miednicy?

13.01.2024, 15:44

Warto być świadomym tego, że jeśli mowa o mięśniach dna miednicy, inaczej mięśnie Kegla, to niezmiernie istotna partia mięśniowa, która jest odpowiedzialna m.in. za utrzymywanie moczu (zwłaszcza w przypadku kobiet). Wspomniane mięśnie podtrzymują również w odpowiedniej pozycji narządy mieszczące się w naszej miednicy. W związku z tym każdy z nas powinien w odpowiedni sposób przypilnować to, aby były one zarówno mocne jak i sprawne, ale też nie były aż nazbyt napięte. Trudno także ukryć, iż mięśnie dna naszej miednicy pilnują odpowiednie utrzymanie moczu w naszym pęcherzu a także różnych narządów w jamie brzusznej.

W naszym centrum terapii Dna miednicy w sprawny sposób bardzo staramy się osiągać możliwie najbardziej owocne efekty fizjoterapeutyczne, oferować potrzebną pomoc na poziomie najwyższym, badanym z z ginekologicznymi, urologicznymi i proktologicznymi problemami. W tego typu trudnościach szczególnie istotny jest aspekt powiązany z osobistym podejściem do każdego pacjenta czy też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Co więcej, pożądane byłoby zwrócić uwagę na niektóre ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy. Można je wykonywać zarówno siedząc, leżąc jak i stojąc. Warto prowadzić kilka skurczów mięśni dna miednicy takim sposobem, aby przerwa pomiędzy skurczami była mniej więcej tak samo długa, jak sam skurcz. Kiedy uzyskamy pewnego rodzaju kunszt, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy w zasadzie w każdej sytuacji, na przykład wracając do domu autobusem bądź też siedząc przed telewizorem. Systematyczne ćwiczenia wzmacniają mięśnie oraz zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Jest to szczególnie ważne podczas ciąży.}

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij