plywaniesynchroniczne.pl

Drużyna Argentyny zwycięża w finałowym meczu mundialu w Katarze!

09.08.2023, 08:01

Reprezentacja narodowa Argentyny po konkursie rzutów karnych triumfuje w spotkaniu finałowym mundialu!

Z niecierpliwością fani futbolu oczekiwali spotkania finałowego, które miało się odbyć w niedzielę wieczorem. Na pewno zakończone właśnie mistrzostwa świata w Katarze były niezwykłe pod wieloma względami. Mieliśmy szansę oglądać bardzo dużo fantastycznych meczów, a także widowiskowych goli i obron golkiperów. Kibice futbolu z naszego kraju także mogli być uradowani. Polska kadra narodowa bowiem po 36 latach dała radę awansować z fazy grupowej na mistrzostwach świata, co można bez wątpienia określić swego rodzaju sukcesem. Nie zamierzamy się jednak koncentrować na problemach naszej piłki nożnej. Obecnie o wiele ważniejsze jest to, aby opisać jak świetnym wydarzeniem był finałowy pojedynek światowych mistrzostw, które rozgrywane były w Katarze. Stanęły na przeciw siebie: drużyna narodowa Argentyny oraz broniąca tytułu mistrzów świata drużyna narodowa Francji.

W narodowej reprezentacji Argentyny niepodważalną gwiazdą jest Messi, który przez wielu jest uważany ze najwybitniejszego gracza w historii tej dyscypliny. Za najlepszego w narodowej drużynie Francji uznaje się Mbappe, który wiele razy już udowodnił na tym mundialu, iż pomimo młodego wieku, czeka go jeszcze sporo sukcesów. Pojedynek finałowy fantastycznie rozpoczął się dla narodowej drużyny Argentyny, która po pierwszej części prowadziła wynikiem 2:0, po bramkach Leo Messiego a także Angela Di Marii. Jednak trochę zaskakujący był przebieg tego starcia, gdyż gracze zespołu Francji totalnie nie byli w stanie znaleźć się na boisku. Dopiero w II części ruszyli do kontry i przyniosło to rezultaty. Dwie bramki w ciągu 2 minut strzelił Mbappe, doprowadzając w ten sposób do dogrywki. W trakcie dogrywki na prowadzenie kolejny raz wysunęła się narodowa kadra Argentyny i gdy zdawało się, iż już jest po finale, do akcji znowu wszedł Kylian Mbappe. Sędzia podyktował jedenastkę, a francuski zawodnik zamienił go na gola. Mecz zakończył się rezultatem trzy do trzech. Na kibiców piłki nożnej zgromadzonych na stadionie czekały więc rzuty karne. Drużyna narodowa Argentyny okazała się lepsza podczas rzutów karnych. W taki sposób Lionel Messi skompletował wszystkie trofea, jakie miał możliwość zdobyć w trakcie kariery piłkarza. Drużyna narodowa Francji zajmuje drugą lokatę, jednak za 4 lata z Mbappe w składzie znowu walczyć będzie o mistrzostwo świata.