plywaniesynchroniczne.pl

Dno miednicy - jaką rolę pełni?

Dno miednicy - jaką rolę pełni?

12.01.2024, 13:28

Należy być poinformowanym, że jeśli chodzi o mięśnie dna miednicy, bądź też nazywane mięśniami Kegla, to bardzo ważna grupa mięśni, która odpowiedzialna jest m.in. za utrzymywanie moczu (szczególnie gdy mówimy o kobietach). Wspomniane mięśnie utrzymują również w właściwej pozycji narządy znajdujące się w naszej miednicy. Z racji tego właściwie każdy powinien w porządny sposób przypilnować to, aby były one nie tylko sprawne oraz mocne, ale również nie były nadmiernie napięte. Trudno też ukryć, że mięśnie dna naszej miednicy są odpowiedzialne za prawidłowe utrzymywanie moczu w naszym pęcherzu oraz innych poszczególnych narządów w brzusznej jamie.

W centrum terapii Dna miednicy prowadzonym przez nas, w należyty sposób bardzo staramy się osiągać możliwie najprzyjemniejsze efekty fizjoterapeutyczne, dostarczać potrzebną pomoc na poziomie najwyższym, pacjentom z problemami urologicznymi, ginekologicznymi oraz proktologicznymi. W tego rodzaju komplikacjach bardzo istotny jest aspekt powiązany z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta czy też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

W dodatku, na ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy również warto zwrócić szczególną uwagę. Jest możliwość wykonywania ich zarówno stojąc, leżąc jak i siedząc. Warto prowadzić kilka skurczów mięśni dna miednicy w taki sposób, aby przerwa między skurczami była mniej więcej tak samo długa, jak sam skurcz. Kiedy uzyskamy efektywność, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy po prawdzie w każdej sytuacji, np. w trakcie wracania autobusem do domu lub też siedząc przed komputerem. Dobrze wykonywane ćwiczenia zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej oraz wzmacniają mięśnie. W okresie ciąży jest to szczególnie istotne.}

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij