plywaniesynchroniczne.pl

Dno miednicy - dlaczego jest takie ważne?

Dno miednicy - dlaczego jest takie ważne?

12.01.2024, 14:01

Powinno się mieć świadomość tego, że jeżeli chodzi o mięśnie dna miednicy, inaczej mięśnie Kegla, to niezwykle istotna grupa mięśniowa, która jest odpowiedzialna m.in. za utrzymywanie moczu (zwłaszcza w przypadku kobiet). Mięśnie te utrzymują również w poprawnej pozycji narządy które znajdują się w naszej miednicy. Poza tym, że powinny być one mocne oraz sprawne, właściwie każdy powinien zadbać o to, aby nie były przesadnie napięte. Mięśnie dna naszej miednicy odpowiadają za utrzymywanie moczu w pęcherzu a także innych poszczególnych narządów w brzusznej jamie, co niewątpliwie trudno także ukryć.

My, jako pracownicy centrum terapii Dna miednicy w sprawny sposób staramy się wykonywać jak najbardziej przyjemne fizjoterapeutyczne efekty, oferować niezwykle potrzebną pomoc na poziomie najwyższym, badanym z urologicznymi, proktologicznymi za także ginekologicznymi problemami. W tego rodzaju trudnościach niezwykle istotny jest aspekt powiązany z osobistym podejściem do każdego pacjenta bądź też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Dodatkowo osoby ze wspomnianymi problemami powinny wziąć pod uwagę wybrane ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy. Na stojąca, na leżąco jak i na siedząco także można je wykonywać. Powinno się wprowadzić serię skurczów mięśni dna miednicy takim sposobem, aby przerwa pomiędzy skurczami była mniej więcej tak samo długa, jak sam skurcz. Gdy dojdziemy do kunsztu, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy praktycznie w każdej sytuacji, choćby w trakcie wracania autobusem do domu lub też siedząc przed telewizorem. Ćwiczenia cykliczne zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej a także wzmacniają mięśnie. Podczas ciąży jest to szczególnie ważne.}

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij